gloIN Nedir ?

Dünyadaki Yenilikler Ve Başarı Hikayeleri Hakkında Toplanmış Veya Üretilmiş Konuları Barındıran Bir Bilgi Bankasıdır.

29 Mart 2010 Pazartesi

İş Fırsatları Nereye Gidiyor

Yaşlanma

Şu an otuzbeş milyon olan amerikadaki yaşlı sayısı 25 yıl içinde iki katına çıkacak . Onlar kendileri için dizayn edilmiş ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyacaklar .

Evlilik

Çiftler evlilik hazırlıkları için her yıl milyarlarca dolar harcıyorlar . Önümüzdeki en az yirmi iki yılda evlilik sayılarında büyük artışlar yaşanacak . Elbiseler , aksesuarlar , yiyecekler , çiçek , evlilik planlaması , balayı ve hediyeler .

İş Dünyası

Şirketlerin küçük veya büyük olduklarına bakılmaksızın özellikle sağlık , teknoloji ve satış konularında nitelikli çok sayıda insana ihtiyaç duyulacak . Sosyal medya uzmanlığı , teknoloji danışmanlığı , dijital bellek hizmetleri de dikkat çekmekte .

kaynak:ideablob

26 Mart 2010 Cuma

Yeni Bir İşe Başlarken İnsanların İhtiyaçları Önemli

İş yapmak isteyenlerin keşfetmesi gereken en önemli şey , ne tür bir iş yapacaklarına karar vermeleridir .

İş yapmaya başladığımda aklıma gelen ilk fikir , insanların ihtiyaçlarının ölçülebilir olduğu bir konu bulmaktı . Yüzlerce iş fikri arasından seçim yapmadan önce bu soruya cevap bulmaya çalıştım .

Müşterileri anlamak

İş fikrini ulaşmadan önce müşterileri anlamak tuhaf gelebilir . Cevabı ise basit . Müşterileriniz bir iş yapar , bu yüzden müşteri olmadan iş yapılamaz .

Bir iş fikrine ulaştıysanız fikri , size göre potansiyel müşterilerin nasıl bir şey isteyecekleri konusunda geliştirmeyi denemeyin yalnız onların gerçekten ne istediklerini keşfedin .

Bir çok işadamı akıllarına gelen bir fikir konusunda iş yapmaya başlar , çok geçmeden hedef pazarın bunu istemediğini fark etse de para ve süre harcar .

İstek

İstek insanın yaptığı işe ilgi duymasıdır . ilk 1 – 1,5 yıl işleri yoluna koyabilmek için günde onbeş onsekiz saat çalışmak gerekebilir . İlave saatler çalışmak için gerekli enerjiyi bulamıyorsanız iş fikriniz size yeterince etkileyici gelmemiş olabilir .

Rekabeti anlamak

Her işte rekabet vardır . Sinemayı düşünün , video kiralayan firmalar , televizyon ile doğrudan , bowling veya insanların boş vaktini değerlendiren diğer aktivitelerle dolaylı bir rekabet içindedir .

Bazı rakipler sizin ürünlerinizin benzerlerini daha düşük fiyata pazara sunabilirler . Aşırı fiyat rekabetinde işinizi geliştirmeye çalışmak mükemmel bir iş fikri olmayabilir .

Nakit akışı

İş dünyasındaki bir çok girişimcinin büyük iş fikirleri olsa da kendilerine gerekli sermayeyi anlayamadıkları için başarılı olamadıkları göz ardı edilmemeli . Kira , giderler gibi masrafları karşılayamadıkları için başarısız olan büyük fikirler görülmekte .

Sen

Kendini tanıyor , güçlü ,zayıf yönlerini biliyor musun ? Bunları bilmek hazır olmaktır . Yaptığın iş sana ilk günden itibaren maaş vermeyebilir . Buna ihtiyacın varsa yapacağın iş uygun olmayabilir .

kaynak:businessknowhow

23 Mart 2010 Salı

İnsan Kaynakları Şirketi Kurmaya Karar Verdim

99 yılında 2400 dolar para , bir çocuğu ve köpeğiyle Kanadadan Amerikaya gelen Leslie , önce teknoloji konusunda iş yapan firmalara eleman bulan bir şirkette çalışmaya başladı .

2000 yılında search wizard isimli kendi insan kaynakları firmasını kurdu . 2003 yılında firmasının geliri 360.000 dolarken 2007 yılında oniki milyon dolar gelir elde etti .

Faaliyetini beş ülkede , yüzotuzbeş danışmanla sürdürüyor . Herhangi bir işyeri ise bulunmuyor .

Hızlı büyümesini şöyle anlatıyor ;

İşimde organik büyümeyi hedefledim . Önce bulduğum eleman başına ücret alarak başladım . Kazandığımın tamamını işime yatırdım . Daha sonra danışmanlarla çalışmaya başladım .

Beş ülkedeki çok sayıdaki danışmanımız sayesinde çalışanlara yakınız ve iyi bir hizmet sunuyoruz .

kaynak:womenentrepreneurs

17 Mart 2010 Çarşamba

Turizm Sektöründe Gelecek Tahminleri

Otel odaları artan bir oranda yazı masaları ,bilgisayar ,ileri haberleşme teknolojileriyle bir ofis gibi düzenlenecek ,

Avrupada hızlı trenlerin artması kısa uçuşları azaltacak .

Otel toplantı salonları ve restoranları rahat bir iş gezisine çıkmak isteyenler için daha az resmi olacak .

Küçük ve süper lüks butik oteller büyüklerden pazar payı alacak.

Merkezi büyük havaalanları terminal olanaklarını barındıran kapsül oteller kuracak .

Otel ve restorantlar daha alçak adımlı merdivenler ,el tutma yerleri ,daha geniş kapılarla yaşlanan nüfusa göre dizayn edilecek .

Seyahat rehberleri detaylı ve özellikle internetten daha çok başvurulan bir yapıya kavuşacak .

İş ve tatil otelleri arasındaki fark azalacak ,işadamları daha çok boş zaman aktivitesi ve gelişmiş bilişim iletişim talep edecek .

% 100 müşteri memnuniyeti ,müşterinin dikkatiyle yer değiştirecek

Pazarı büyüyen evlere yiyecek servisi hizmeti ,diğer yiyecek servis hizmetlerini geride bırakacak.

Yaşlanan nüfus ve artan sağlıklı yaşama özlem Avrupada bütünsel spa ,Amerika ‘da ve Asyada health - tels ‘ı geliştirecek .

Otellerde konferans dalgası bilinçli firmaların toplantı ihtiyaçlarını karşılayacak .

Avrupalı ve Japon yeni otellerde Kuzey Amerikaya benzer geniş misafir odaları bir zorunluluk .

Restoran grupları insanların toplandıkları yerlerde Yiyecek & İçecek outletleri işletecekler.
(Örneğin çamaşırhane barları ,servis istasyonlarında expresso cafeler gibi )

Kentsel sayfiye yerleri güneş ,kum ,deniz tatiliyle rekabet edecek.

Çocuklardan çekinen lux tatil yerleri onlar için aktiviteler oluşturarak hoş geldin diyecek ve onlara uygun yemek alternatifleri sunacak.

kaynak:tourismintelligence

13 Mart 2010 Cumartesi

Kendi İşime Nasıl Başladım

1,5 yıldır kendi işimi yapıyorum . Zafer sarhoşluğu içinde olmasam da ortada bir başarı olduğunu görebiliyorum . Şu an iş kariyerimin en iyi dönemi .

Şu ana kadar yaşadığım rekabet , fırsatları , fırsatlar ise başarıyı ortaya çıkardı .

Şu an yaptığım okul döneminde yaptığımdan sonra ikinci işim .

Profesyonel olarak gıda sektöründe çalıştım . Bu işte yaşadığım ürün satın alınması başarısızlığından sonra kendi işimi yapmaya karar verdim .

Proteini yüksek ürünler konusunda dağıtım işi yapmaya karar verdim . Et satışı ile ilgili diyet yapan insanları anlayabilecek , hayvanların özelliklerini iyi bilen satış temsilcileri pek yoktu .

Bu ise benim rekabetteki avantajım olacaktı .

Pazara girmek için basit bir plan yaptım . Fikrim , en gerekli ekipmanları satın almaktı . İşlerim kötü giderse ekipmanları kolayca satabilecektim .

Bu süre içinde öğrendiklerim ;

Olgunlaşmış pazarlarda farklı özelliklerinizle rekabet avantajı yakalamalısınız .
Satış işinizin kalbidir . Satışsız firma hayatını sürdüremez .
Güçlü bir pazarlama planı satışı destekler .
Nakit kraldır . Nakit akışı rekabette çok önemlidir .
Talebi tahmin ederek ona uygun stok taşıyın .
İş yapmanın temel ilkeleri başarıya izin verir .

kaynak:about

9 Mart 2010 Salı

Kendi İşimi Yaparken Karşıma Çıkan Sorular

Kapalı ortamlarda çalışan bir çok insan işinden hoşlanmaz ve kendi işine sahip olmak ister .

Girişimcilerin günümüzde bilgiye ulaşma ve başlangıç maliyetlerini düşürme olanağı vardır .

Girişime başlarken ortaya çıkan bazı engeller nelerdir ?

Sermaye yetersizliği

Bir çok girişimci sermaye yetersizliğini en önemli engel olarak görse de başlangıçta müşteri bulmak daha önemlidir .Etkileyici ofisleri , rahat ceo koltuklarını , renkli broşürleri unutun . Bir çok firma işe 20.000 dolardan düşük sermaye ile başlamıştır .

Süre yetersizliği

Tam zamanlı bir işte çalışmak , aile bireylerini yetiştirmek , hafta sonu tatilleri bir çokları için neden olsa da şimdi kaynakları kontrol zamanıdır . Başarılı bir iş sahibi olmayı hedefliyorsanız zamanı yönetmek anahtardır . Başlangıç katlanmayı gerektirir . Hafta sonu tatillerinden de vazgeçmelisiniz .

Fayda görmemek

Yüzleşmemiz gerekirse kurumsal dünyanın dışında yürümek ip cambazının ipte yürümesi gibi gelir . Gençler için düzenli bir işten , gelirden vazgeçmek daha kolay olsa da herkes için aynı olmayabilir .

Aile desteği olmaması

Kuırumsal bir iş hayatının yaratacağı konfordan vazgeçmek kolay değildir . Aile ve arkadaşların desteği olmadan böyle bir rekabete girmek zordur .Onların desteğini kazanmak için gerçekçi iş planlarınızı açıklayın .Riskin düşük olduğunu düşünürlerse destekleyebilirler .

Cesaretsizlik

Kendi işinizi yapmamanız konusunda bir çok neden bulabilirsiniz . En büyük engel ise kendinizi aşmaktır .Tüm girişimcilerin bir endişesi vardır .Endişe ise en büyük motive kaynağıdır .Onu bir yol arkadaşı olarak kabul edin ve sürekli yenmeye çalışın .

Kapalı ortamda çalışmaktan ayrılış , cesaret ve kendini adamayı gerektirir .

Milyonlarca iş sahibi başarılı olmaktadır . Bunları göze alabiliyorsanız girişimciler dünyasına katılın .

kaynak:about

4 Mart 2010 Perşembe

Yeni Ürünümü Fiyatlandırmak İstiyorum

Ürün veya hizmetinizi fiyatlandırmak istediğinizde stratejilerinizin olması gerekir .

Rakiplerinizin fiyatını kırmak mı istiyorsunuz ?

Daha yukarıda bir fiyat mı düşünüyorsunuz ?

Gerçekte bu durum , müşterilerinize ne sunduğunuz ile ilgilidir .

Fiyatlama stratejilerine bir göz atalım ;

Pazara giriş fiyatlamasıDüşük fiyat belirleyerek pazara hızlıca giriş yapabilirsiniz . Yalnız düşük fiyatın sizi zarara uğratarak pazar dışına itmesi konusuna dikkat edin .

Pazarın kaymağını toplama fiyatlaması

Bu bir bakıma pazara giriş fiyatlamasının tersidir . Kimsede olmayan bir teknoloji avantajına mı sahipsiniz ? Müşteriler bu durumda size daha fazla ödeme yapmaya istekli olabilir .

Pazar liderini takip etme

Bazen pazardaki diğer firmaları takip edebilirsiniz .

Değişken fiyatlama

Örneğin araba , gayrimenkul , ebay satışlarında bu yöntemi kullanabilirsiniz . Bu yöntem ekibiniz ve müşteriler arasında pazarlığı kapsar .

Esnek fiyatlama

Bu yöntem genelde hizmet sektöründe kullanılır . Satış yaptığınız müşteri türüne göre fiyat değişir .

Tek fiyat uygulanması

Tüm ürünlerinizi tek bir fiyattan satmak anlamına gelir . Yöntemi uygulamak kolaydır . Yalnız esneklik uygulanamaz . Ayrıca istikrarsız ve enflasyon olan pazarlarda uygulaması zordur .

kaynak:startupstudents

1 Mart 2010 Pazartesi

Çalışırken Nelere Dikkat Etmeli

Bir işe başlarken ;

Benzersiz Olun


Yaptığınız iş akılda kalmalı

Çözüme Konsantre Olun

Her başarılı ürün ve servis herhangi bir problemi çözer .

Ürünü İspat Edin

Ürün veya hizmetin faydalarını anlatın .

Anlaşılır Olun

Yaptığınız işin yararlarını müşterilerin anlayabileceği dilde anlatın .

Pratik Yapın

Ürün veya hizmetin doğal , samimi ve etkileyici görünmesi için farklı müşteri gruplarının fikirlerini alın .

kaynak:bmighty