gloIN Nedir ?

Dünyadaki Yenilikler Ve Başarı Hikayeleri Hakkında Toplanmış Veya Üretilmiş Konuları Barındıran Bir Bilgi Bankasıdır.

4 Mayıs 2011 Çarşamba

Başarılı Girişimciler Büyük Resmi Görebilirler


Müşteri ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler bulun

Bir ihtiyaç için tasarladığınız ürün sorunu gidermezse veya çözümün fiyatı yüksekse fazla anlamı olmaz ve riskler ortaya çıkar .Olumsuz risk , herkesin satın alabileceği çözümü bulduğunuzu veya daha ucuza ürettiğinizi sanmanızdır .

İhtiyacı çözen bir sonraki ürününün daha iyi ve ucuz olmasını planla

Bir çok şirket bu hatayı yapar . Piyasada ürün iyi satıyorsa modasının geçme riski yüksektir. Birisi ürününüzün daha gelişmişini pazara sunarsa şansınızı kaybedersiniz .

Dinamik ürün hattınız olsun

Etkileyici ürününüzün devamı gelmezse rakipler sizi geçer , stratejik riskler almak gerekebilir .

Yeni iş modellerini araştır

İnsiyatif kullanarak yeni iş modelleri geliştirmek olumlu bir risk iken , eskiyen ürünün fiyatını sürekli indirmek olumsuz bir risktir .

Pazarlamaya para ayır

Bir çok iş planının yaptığı gibi yalnızca sosyal medya ve ağızdan ağza pazarlamayı göz önüne almak olumsuz bir risk . Uygun medyayı bulmak önemli . Getiriye sağlayacak yatırımlar yap .

Ekibini en iyilerden oluştur

İyi çalışanlar pahalı ve bulması zordur .Girişimin başlangıcında bu stratejik bir risktir . Bu riski düşürmek için ucuz veya aile üyelerinden ekibi oluşturmak ise olumsuz bir risktir .

Daha az bütçeyle daha fazla sorun çöz

Buradaki olumsuz risk, problemleri para harcayarak çözmektir .

Tahminlerinde iddialı ol

Bir çok yatırımcı konservatif girişimcilerden riski azaltmak için tahminlerin düşük tutulduğunu duyar . Böylece fonlamazlar veya performanslar düşük olur . Stratejik tahminler , fırsatlarla güçlük dengesini kurarlar .

Takip etme yönet

Eskiden takip etmek daha az riskli olsa da bu gün değil

Riski de yönetmelisin

Rekabet ortamında stratejik riskler insiyatifi elde tutarak ölçülmeli , yönetilmeli . Yapmazsanız olumsuz riskler ortaya çıkmaya başlar .

Stratejik insiyatif i ele almak yerine olumsuz risklere ne kadar süre harcıyorsunuz . % 50’den fazlaysa işiniz risk altında.

kaynak:businesinsider

Hiç yorum yok: